Ervik Youth Girl Jacket to młodzieżowa techniczna kurtka renomowanej norweskiej marki Bergans of Nowary, która idealnie sprawdzi się bez względu na panujące warunki atmosferyczne.

Kurtkę Erwik wykonano z wodoodpornego, wiatroszczelnego, lekkiego i wytrzymałego trójlaminatu, który przetrwa w każdych warunkach pogodowych. Kompletną ochronę zapewnia membrana Bergans Element Active®, która zabezpieczy ciało użytkownika przed szalejącym deszczem i wichurą, jak i odparuje całą wilgoć nagromadzoną w trakcie wysiłku fizycznego.

Któż mógłby tę kurtkę przetestować lepiej, niż osoba żyjąca codzienną aktywnością? Podczas pobytu w hiszpańskiej Chulilli produkt poddała testowi Maja Rudka z #OutdoorTeam, obecnie najlepiej wspinająca się polska juniorka, która przygodę ze sportem zaczęła w wieku 5 lat. Jak Maja oceniła swój nowy nabytek?

Ostatnio udało mi się wzbogacić moją szafę o kurtkę przeciwdeszczową Ervik Youth Girl z kolekcji młodzieżowej Bergans Of Norway i postanowiłam podzielić się z wami moimi pierwszymi, dotyczącymi produktu wrażeniami.

Dla tych, którzy cenią sobie nie tylko wygodę, ale i dobrą prezencję, zacznę od wyglądu kurtki. Osobiście jestem wielką fanką koloru różowego i kiedy jestem w skałach, to nie ma fajniejszej rzeczy niż kolorowe ludziki wspinające się w odzieży o jaskrawych kolorach. Ervik Youth Girl od razu mi się spodobała. Kolor kurtki, mimo swej wyrazistości, nie jest nadmiernie krzykliwy. Nie jest to jednocześnie pudrowy róż, który niekoniecznie pasuje do kurtki o takim przeznaczeniu. Kurtka posiada delikatne pomarańczowe wstawki. Zamki kieszeni również są różowe, tyle że jest to inny odcień. Dla mnie, z wizualnego punktu widzenia kurtka jest świetna.

Przejdę jednak do kwestii najważniejszej, czyli strony praktycznej produktu.

Kurtka (co oczywiste w przypadku modelu przeciwdeszczowego) posiada kaptur, który już nie jeden raz ratował mi życie gdy zapomniałam czapki, albo okazała się ona po prostu zbyt cienka. Zabranie kurtki deszczo i wiatroodpornej na wyjazdy jest dla mnie absolutnym priorytetem. Ostatnio pisałam o moim pobycie w hiszpańskiej Chulilli. Tylko dzięki tej kurtce udało mi się przy silnym i bardzo zimnym wietrze jakoś przetrwać pod skałką, gdzie zaskoczyła mnie niekoniecznie hiszpańska aura. Ściągacze znajdujące się przy wspomnianym kapturze oraz te, które znajdują się w dolnej części kurtki, bardzo ułatwiły mi wtedy sprawę. Kiedy odpowiednio je wyregulowałam, mogłam zapomnieć, że hula zimny wiatr. Kurtka posiada również praktyczne rzepy na mankietach. Ervik Youth Girl wyposażona jest w wysoki kołnierz, więc jeśli założymy kaptur i zsuniemy zamek do samej góry, na zimno narażone są już tylko oczy. Praktyczne są dwie duże kieszenie w dolnej części kurtki. Już nie raz były błogosławieństwem, kiedy rękawiczek brak, a dodatkowo trzeba jeszcze włożyć gdzieś kilka drobnych rzeczy, by chronić je przed wilgocią. Gdy pada deszcz, ale jednocześnie jest bardzo ciepło, przydają się zasuwane na zamek otwory wentylacyjne usytuowane pod pachą.

Maja Rudka poleca Ervik Youth Girl – kurtka membranowa od marki BergansMaja Rudka poleca Ervik Youth Girl – kurtka membranowa od marki BergansMaja Rudka poleca Ervik Youth Girl – kurtka membranowa od marki Bergans

 

Produkt dostępny jest w naszym partnerskim Sklepie Górskim