Wild Climb Pantera Soft V velcro już na pierwszy rzut oka sprawiają wrażenie dobrze wykonanych i wytrzymałych. Należą one do grupy butów zdecydowanie agresywnych. But wymusza na stopie bardzo przykurczoną pozycję palców, jednocześnie, co ważne pozostaje komfortowy i wygodny.

Recenzja butów Wild Climb Pantera Soft V

Kupiłem buty Wild Climb Pantera Soft V w rozmiarze 42, który początkowo wydał mi się dość ciasny, natomiast dzięki bardzo przyjemnemu wykończeniu wnętrza butów, dopasowanie przebiegło dość szybko (około 6 treningów). Po tym czasie leżały one bardzo dobrze, opinały stopy nie powodując dyskomfortu w trakcie wspinania.

Recenzja butów Wild Climb Pantera Soft V

Niewątpliwą zaletą Pantery Soft V jest zastosowanie rzepów, które sprawiają, że but bardzo dobrze przylega do stopy, a przede wszystkim w połączeniu z agresywnym ułożeniem palców, precyzyjnie przenosi siłę nacisku na czubek buta. Pomocne wydaję się zastosowanie oblania wierzchu czubka buta, które umożliwia dobre podhaczanie. Do zastanowienia pozostaje kwestia pięty. W pierwszym momencie po założeniu buta miałem wrażenie bardzo dobrego jej dopasowania. Jednak po dokładniejszym sprawdzeniu pozostało wrażenie, że asymetryczne wygięcie stopy powoduje odrzucenie pięty od buta i powstanie wąskiej, ale wolnej przestrzeń wokół pięty. Podejrzewam, że może to być spowodowane zbyt małym rozmiarem obuwia, dlatego radze zwrócić na to uwagę jeszcze podczas mierzenia przed zakupem.

Recenzja butów Wild Climb Pantera Soft V

W butach Wild Climb Pantera Soft V wspinałem się na Jurze oraz w trakcie treningów z liną i boulderowo na panelu. Szczerze mówiąc ostatnimi czasy jestem przyzwyczajony do wspinania w miękkich butach innej włoskiej wiodącej na rynku marki butów wspinaczkowych, dlatego korzystanie z Wild Climbów zmuszało mnie do zupełnie innego chodzenia na stopniach. Agresywna budowa w połączeniu z zastosowaną gumą Vibram X Grip oraz dość sztywną budową powoduję, że czubek buta bardzo dobrze zachowuje się na małych stopniach. Cechy te wymuszają, aby bardzo precyzyjnie stawiać stopę czubkiem buta ponieważ samo czucie stopni nie jest doskonałe. Jednak jeżeli zaufamy precyzyjnym czubkom, to noga na pewno pozostanie na stopniu. Zdecydowanie lepiej sprawdzają się na odstrzelonych płytkach i krawądkach, niż na wymytych jurajskich dziurkach. Dość dobrze sprawdzają się w przewieszeniach szczególnie w przypadku podhaczania palców. Moim zdaniem Softy są za twarde do treningów na panelu i wspinanie w moim odczuciu wypada dość sztywno.

Recenzja butów Wild Climb Pantera Soft V

Sklep Górski