Nic to górski wiatr, nic to deszcz od jeziora, nic to pot i znój, kiedy kupi się dobrą kurtkę na jesienne wyprawy. Na przykład taką jak Bergans of Norway Gjende.

Gjende to norweskie jezioro położone w Parku Narodowym Jotunheimen. Tafla wody otoczona górami, lustro pośród szczytów. Na takie warunki - pomieszania żywiołów powietrza, wody i górskiej ziemi, a co za tym idzie na okoliczności szczególnie sprzyjające zmianom pogody, potrzeba specjalnego odzienia. Nie bez przyczyny więc oferowana przez sklepgorski.pl kurtka Bergans of Norway Gjende nosi nazwę właśnie rodem z opisanej krainy trolli.

gjende1210
źródło: Wikipedia

Innymi słowy - Bergans of Norway Gjende to lekka i wytrzymała kurtka membranowa, deszczoodporna, która sprawdzi się bez względu na zastane warunki atmosferyczne. A to wszak podstawa podczas górskich eskapad. Ale nie tylko. Kurtka ta przyda się nie tylko tym, którzy „nałogowo” zdobywają szczyty i doliny, ale i tym, którzy po prostu w zimne, wietrzne, czy też chłodne dni jakich jesienią nie brakuje, lubią komfort, wygodę a nade wszystko ciepło.

gjende1210 1
fot. sklepgorski.pl

Aby nie być gołosłownym, warto wspomnieć, że kompletną ochronę przed nieprzewidywalnymi warunkami na m.in. szlakach zapewnia membrana Bergans Element Active®, która zabezpieczy nasze ciało nie tylko przed szalejącym deszczem i wichurą, jak i odparuje całą wilgoć nagromadzoną w trakcie wysiłku fizycznego.

- Bergans Element Active® to autorska membrana firmy Bergans of Norway. Sprawia, że ubrania są w pełni wiatroszczelne i wodoodporne, lecz zapewniają jednocześnie bardzo dobrą oddychalność i komfort użytkowania – wyjaśniają eksperci ze sklepgorski.pl.

I dodają, że trekkingowej funkcjonalności dodają wywietrzniki pod pachami oraz odpinany kaptur. Co ważne dla tych, którzy wzniesienia świata pokonują raczej poza utartymi, zwykłymi szlakami - wysoko umieszczone kieszenie nie kolidują z uprzężą wspinaczkową lub pasem biodrowym plecaka.

Innymi zaletami kurtki Bergans of Norway Gjende to odpinany, regulowany kaptur o wysokiej gardzie i budowie tunelowej oraz długi dwustronny zamek z suwakami, bez wewnętrznej siatki, a także dodatkowa wentylacja poprzez kieszenie zewnętrzne. Ponadto wyprofilowane łokcie zwiększają swobodę ruchów wędrowca a pojedynczy ściągacz w pasie umożliwia obsługę jedną ręką, co nie niejednokrotnie może się okazać bardzo ważne w ekstremalnych sytuacjach, o jakie w górach nietrudno.

Cóż, nic dziwnego, że koszt kurtki to około 1500 – 2000 złotych. Na szczęście sklepgorski.pl m.in. dla Czytelników Portalu Górskiego oferuje spore zniżki. Warto sprawdzać na portalgorski.pl.

Sklep Górski

 

Łukasz Razowski