RME4/F58/XX/115 czyli spodnie wspinaczkowe MELLO'S

OPIS

Model spodni z 2002 roku jest lekko zmodyfikowaną wersją poprzedniego modelu. Ma materiał, z którego zostały uszyte to elastyczna Cordura ze wzmocnieniami kevlarowymi na kolanach i w dolnych wewnętrznych częściach nogawek. Wewnętrzna strona materiału posiada meszek jak power strech. W spodniach istnieją trzy kieszenie zapinane na suwaki, podobnie jak rozporek. Nogawki od dołu, po zewnętrznych stronach również posiadają zamki błyskawiczne. Prócz tego znajdują się pętelki, dzięki którym istnieje możliwość stabilizacji spodni na butach. W pasie ściągane są podwójną, okrągłą gumą z blokerem. Spodnie szyte są z tzw. karczkiem.


OCENA

Wygodne, wygodne i jeszcze raz wygodne. To oczywiście zależy od budowy anatomicznej użytkownika i dopasowaniu rozmiaru. Wielką jednak rolę odgrywa bardzo dobrze przemyślany krój. Karczek na lędźwiach powoduje lepsze ułożenie z tyłu. Dzięki umieszczeniu w kroku klina, materiał nie ściąga się i nie krępuje ruchów. Wewnętrzne wykończeniu jest naprawdę bardzo elastyczne i przyjemne w kontakcie ze skórą. Szwy elastyczne nie ograniczają rozciągliwości materiału. Dzięki cięciu materiału pod kolanem w czasie zginania nogi nie występuje jego nadmiar i nie tworzy się ,harmonijka", co dodatkowo podnosi komfort noszenia. Zamki zamykające kieszenie posiadają długie patki ułatwiające ich użytkowanie. Materiał idealnie odprowadza nadmiar wilgoci na zewnątrz, schnie również bardzo szybko, gdy dopadnie nas deszcz. Wąskie nogawki po rozpięciu zamków możemy założyć na buty i za pomocą pętelek dodatkowo przymocować do butów, jeśli musimy przejść przez śnieg a nie mamy stuptutów.
Jeśli mógłbym coś zmienić w tych spodniach to sposób ściągania gumy w pasie, tak aby nie tworzyła się pętla, którą oczywiście możemy włożyć do wewnątrz.


Producent: Mello's RTO ul Zielona 11
Zduńska Wola,

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Materiał ukazał się w magazynie  GÓRY, 7-8 (98-99) lipiec - sierpień 2002