Zdrowie nasze i bliskich nam osób to podstawa, dlatego oprócz standardowego ubezpieczenia w NFZ (na które odprowadzana jest przez nas lub przez pracodawców składka zdrowotna warto wykupić ubezpieczenie dodatkowe, czyli tzw. pakiet medyczny, samodzielnie albo podpowiedzieć takie rozwiązanie swojemu pracodawcy. Co warto wiedzieć o takim pakiecie i co trzeba zrobić, żeby znaleźć ofertę idealnie dostosowaną do swoich potrzeb, szczególnie pod kątem finansowym?

Dlaczego warto skorzystać z pakietów medycznych?


Z pakietów medycznych korzysta coraz więcej ludzi w różnym wieku. Sporym atutem pakietu medycznego jest to, że zyskuje się dostęp do kilkuset, a nawet kilku tysięcy placówek, które współpracują z ubezpieczycielem. Pozwala to na dobranie miejsca, w którym będziemy się badać i leczyć, zupełnie indywidualnie, biorąc pod uwagę jego lokalizację i zakres działalności. Gdy mamy wykupione prywatne ubezpieczenie zdrowotne, możemy liczyć na wizytę u lekarza bez skierowania i czekania w długiej kolejce. To bardzo ważne w nagłych przypadkach, gdy czas reakcji ma znaczący wpływ na nasze zdrowie w przyszłości.

2201ubezpieczenie

Co zawiera ubezpieczenie zdrowotne indywidualne? W podstawowych pakietach oprócz zwykłej i specjalistycznej konsultacji lekarskiej z wybranym specjalistą jest to badanie laboratoryjne i pokrycie kosztów leczenia. W bardziej zaawansowanych pakietach znajdziemy z kolei ochronę obejmującą pokrycie kosztów badania radiologicznego i rehabilitacji, przeglądu stomatologicznego, a także szczepienia i sfinansowanie wszystkich wydatków, które są niezbędne do prawidłowego prowadzenia ciąży. Ubezpieczyciel pozwala na wybranie jednego z kilku pakietów, biorąc pod uwagę nasze potrzeby. Powinniśmy przy tym pamiętać, że polisy medyczne dostępne są dla osób w określonym wieku. Najczęściej jest to wiek od 18 do około 70 lat. Wszystko zależy tutaj od ubezpieczyciela. Do polisy ubezpieczeniowej można dopisać osobę krewną, np. dziecko.

Ubezpieczenie zdrowotne indywidualne jest dodatkowo odpłatne. Umowę podpisuje się najczęściej na czas określony (zwykle jest to 12 miesięcy), dlatego trzeba się liczyć z comiesięczną płatnością składki przez pewną liczbę miesięcy. Na szczęście istnieje sposób na to, by znaleźć rozwiązanie korzystne pod względem zakresu oferowanych świadczeń, a jednocześnie niezbyt obciążające domowy budżet (gdzie składka zdrowotna jest niewysoka).


Jak znaleźć korzystne ubezpieczenie zdrowotne dla siebie?


Jeśli interesuje nas dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne w pakietach, które zapewni nam szybką pomoc jednego ze specjalistów przy niskich opłatach, powinniśmy skorzystać z porównywarki ubezpieczeń. To narzędzie, z którego korzysta coraz większa liczba osób w Polsce. Taka porównywarka posiada oferty kilkudziesięciu podmiotów, pozwalających na skorzystanie ze świadczeń medycznych. Jak można w tym zakresie uzyskać informację na temat ofert? Wystarczy, że uzupełnimy swoje podstawowe dane, a więc kod pocztowy i miejsce zamieszkania, wiek oraz telefon lub e-mail. Po zaakceptowaniu regulaminów i zgody na przetwarzanie danych zyskujemy dostęp do szerokiej oferty pakietów, które możemy kształtować zupełnie indywidualnie.


Przy skorzystaniu z porównywarki ubezpieczeń otrzymujemy oferty w ciągu kilku minut. To bardzo ważne, ponieważ nie musimy spędzać dużo czasu na przeglądaniu stron internetowych poszczególnych towarzystw, a wszystkie kalkulacje odbywają się automatycznie. Co więcej, duży wybór ofert pozwala na spore oszczędności, sięgające nawet kilkudziesięciu procent w stosunku do oferty w stacjonarnych placówkach towarzystw ubezpieczeniowych. Pakiet medyczny, korzystając z takiej porównywarki, możemy wykupić bez wychodzenia z domu, podpisując umowę na odległość przy wykorzystaniu Internetu lub telefonicznie. Dzięki temu oszczędzamy czas i pieniądze.

Źródło:
mat.pras. mfind