app2U – tak nazywa się nowy produkt ubezpieczeniowy wprowadzony na rynek przez Europa Ubezpieczenia

tuż przed startem sezonu wakacyjnego. W mobilnej aplikacji można kupić ubezpieczenie turystyczne - nawet tuż przed wyjazdem na długo wyczekiwany urlop - z szeroką ochroną w przypadku zachorowania na Covid-19 w trakcie pobytu za granicą.

Plaża, słońce i wypoczynek - o tych rzeczach marzyliśmy przez długie miesiące zamknięcia w domach z powodu pandemii Covid-19. Luzowanie obostrzeń epidemicznych sprawiło, że Polacy wrócili do podróży i szykują się do letnich wojaży. Europa Ubezpieczenia - jeden z liderów rynku turystycznego - przygotowała rozwiązanie, oferujące mobilny dostęp do ochrony ubezpieczeniowej w trakcie podróży. Już jest dostępna aplikacja app2U, w której można kupić polisę turystyczną zapewniającą ochronę podczas podróży zagranicznej, jak i ubezpieczenia chroniące podczas wypoczynku w kraju.  

– Rynek turystyczny stopniowo otwiera się po pandemii. Napędzają go potrzeby klientów, którzy po długim okresie zamknięcia w domach chcą po prostu wyjechać. W marcu zbadaliśmy nastroje Polaków związane z wypoczynkiem i blisko połowa badanych stwierdziła, że ze względu na koronawirusa zamierza postawić na spontaniczne wyjazdy zamiast planowanych z dużym wyprzedzeniem wakacji. Naszą odpowiedzią na ten trend jest aplikacja app2U. Dzięki niej możemy szybko zaspokoić potrzeby turystów decydujących się na wakacyjne wyjazdy last-minute i chcących ubezpieczyć się tu i teraz – mówi Dominik Marzec z Europa Ubezpieczenia.


OCHRONA W PRZYPADKU ZACHOROWANIA NA COVID-19
app2U pozwala ubezpieczyć cztery różne obszary. Najważniejszy i najbardziej rozbudowany z nich – Podróże i wypoczynek – oferuje ochronę podczas podróży zagranicznej i wypoczynku w Polsce. Podróżującym za granicę mobilne ubezpieczenie Turysta zapewnia dostęp do ochrony w przypadku zachorowania na COVID-19 oraz przymusowej kwarantanny i izolacji związanej z koronawirusem (w wariantach Komfortowy i Najlepszy). Zakres ubezpieczenia jest rozszerzony także o klauzulę alkoholową, amatorskie uprawianie sportu oraz choroby przewlekłe. 

– Pomimo wyraźnej poprawy sytuacji epidemicznej w całej Europie ochrona przed zachorowaniem na Covid-19 jest dla turystów kluczowym dodatkiem do ubezpieczeń turystycznych. Po wielu miesiącach izolacji i obostrzeń wielu z nas chce jak najlepiej wykorzystać zbliżający się sezon letni. Dzięki app2U oferujemy klientom szybki, zdalny dostęp do ubezpieczenia podróżnego zapewniającego ochronę na wypadek zachorowania na Covid-19 – wskazuje Dominik Marzec.

Natomiast dla klientów spędzających urlop w Polsce w aplikacji są dostępne krótkoterminowe ubezpieczenia chroniące podczas różnych form aktywnego wypoczynku.

UBEZPIECZENIE KIEDY CHCEMY
Twórcy app2U ograniczyli do minimum wszelkie formalności, chcąc umożliwić klientom ubezpieczanie się tu i teraz. Zakup polisy jest możliwy nawet w ciągu kilkunastu sekund, a ochrona ubezpieczeniowa może ruszyć tuż po opłaceniu składki: za pomocą karty płatniczej, BLIK lub payU. W app2U klient sam decyduje o zakresie ochrony. W przypadku rowerzystów czy osób aktywnych sportowo ubezpieczenie można zawrzeć już na cztery godziny, czyli na czas potrzebny np. na wycieczkę rowerową za miasto.

Aplikacja zapewnia także mobilny dostęp do ubezpieczenia kosztów rezygnacji z podróży lub wydarzenia kulturalnego. Uwzględnia również propozycję ochrony następstw nieszczęśliwych wypadków psów i kotów oraz ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej za wyrządzone przez czworonoga szkody. 
App2U jest dostępna na telefony z systemem iOS i Android. Można ją pobrać ze sklepów App Store i Google Play.

 

Źródło:
mat.pras. Publicon.pl