Ślęża jest bardzo znaną górą praktycznie wszystkim Polakom. Jest wiele publikacji na jej temat więc nie ma co się tutaj o niej rozpisywać. Zainteresowani znajdą na jej temat tony informacji. Znana jako szczyt, jako miejsce kultu, znana jako element naszej słowiańskiej prehistorii. Jak słowiański bożek, ma wiele twarzy.

Masyw Ślęży praktycznie wszystkim kojarzy się tylko ze szczytem kulminacyjnym. Klub KZKG RP postanowił zmienić ten pogląd na tę bardzo znaną i popularną górę.

Nie było to trudne wystarczyło wskazać cztery inne szczyty w pobliżu i wypad na Ślężę nabrał całkiem innego blasku.

W początkowym okresie działalności klubu pomysł na stworzenie takiej korony obśmiewany przez wielu pseudo znawców tematu odznak turystycznych. Dzisiaj jak czas pokazuje jest to jedna z bardziej popularnych koron klubu KZKG RP.

Doskonała na weekendowy wypad. Sprawdza się w oczach rodziców i dziadków chcących zaszczepić bakcyla górskiego swoim pociechom. Z ręką na sercu można ją polecić osobom w kwiecie wieku, którzy jesieni życia nie mają zamiaru spędzić przed telewizorem.

Sama Ślęża chociaż niezbyt wysoka, to nie dajcie się zwieść wysokości nad poziomem morza. Jest na trzynastym miejscu listy najwybitniejszych szczytów. Owszem dla tatrzańskich kozic może być spacerkiem. Jednakże dla mniej zaprawionego górołaza może stać się sporym zaskoczeniem.

Slęża oferuje sporo atrakcji historycznych, na szczycie schronisko, niezły punkt widokowy. Zawsze znajdzie się towarzystwo. Lubiącym ciszę i spokój polecam tę górę ale tylko w tygodniu.

W ofercie klubu Korona Masywu Ślęży / KMŚL /.Odznaka dwustopniowa. Popularna po zdobyciu pierwszej góry, złota po zdobyciu wszystkich pięciu wytypowanych szczytów.

odznaka popularnaodznaka popularna

odznaka złotaodznaka złota

Pełna oferta klubu na:
www.koronygor.pl

Zapraszamy w nasze szeregi.

Nowinki klubowe na:
www.facebook.com/kzkgrp/

Zachęcamy do polubienia naszej strony.

Szczyt

Pasmo

mnpm

Ślęża

Masyw Ślęży

718

Radunia

Masyw Ślęży

573

Szczytna

Masyw Ślęży

466

Wieżyca

Masyw Ślęży

415

Gozdnica

Masyw Ślęży

316