Góry Izerskie mnie osobiście kojarzą się z kataklizmem ekologicznym jaki dotknął to pasmo kilkadziesiąt lat temu. Tylko dzięki wieloletnim staraniom leśników fauna i flora tych gór powoli dochodzi do normy a rany zadane przez człowieka powoli ale systematycznie się zabliźniają.

Pomimo smutnego epizodu w historii tych gór posiadają wiele atrakcji i walorów turystycznych. U podnóża tych gór znajdują się słynne nie tylko w Polsce z organizowania prestiżowych zawodów sportowych Jakuszyce. Swoimi urokami urzekają nas miejscowości Turystyczne takie jak Szklarska Poręba i Świeradów Zdrój. Nie opodal można zwiedzić znany z filmów i seriali telewizyjnych zamek Czocha. Do niewątpliwych atrakcji należą także fantastyczne torfowiska z rezerwatem „ Torfowiska Doliny Izery ”.

Góry Izerskie, żartobliwie nazywane przez wielu Izerbejdżanem są stosunkowo łatwe do zdobycia. Nadają się na wypady z dziećmi i mogą dzięki swojej łagodności być doskonałą atrakcją dla osób w tak zwanej jesieni życia. Na szlakach możemy zakosztować ciepła schronisk Wysoki Kamień, Chatka Górzystów czy Stóg Izerski.

W ofercie klubu KZKG RP Korona Gór Izerskich – KGI.

Odznaka cztero stopniowa. Popularna po zdobyciu 1 szczytu z listy , brązowa po zdobyciu 5 , srebrna po 10 a złota po zdobyciu wszystkich 15 szczytów tej korony.

Odznaka popularna

Odznaka brązowa

Odznaka srebrna

Odznaka złota

Pełna oferta klubu na:
www.koronygor.pl

Serdecznie zapraszamy.

Nowinki klubowe na :
www.facebook.com/kzkgrp/

Zapraszamy do polubienia strony klubowej.

Szczyt

Pasmo

mnpm

Wysoka Kopa

Góry Izerskie

1126

Smrek

Góry Izerskie

1123

Sine Skałki

Góry Izerskie

1122

Stóg Izerski

Góry Izerskie

1105

Wysoki Kamień

Góry Izerskie

1058

Zwalisko

Góry Izerskie

1047

Podmokła

Góry Izerskie

1001

Szerzawa

Góry Izerskie

975

Kamienica

Góry Izerskie

973

Rudy Grzbiet

Góry Izerskie

945

Sępia Góra

Góry Izerskie

828

Jastrzębiec

Góry Izerskie

792

Czerniawska Kopa

Góry Izerskie

776

Zajęcznik

Góry Izerskie

595

Czerniawka

Góry Izerskie

573