W jednym z wcześniejszych wpisów sygnalizowałem już temat blogerów. Dzisiaj chciałbym iść w tym temacie zdecydowanie głębiej i dalej. Blogerzy to fenomenalna grupa górskich zapaleńców. Ludzi z pasją, którzy z różnych pobudek postanowili się dzielić z innymi swoimi doświadczeniami, przeżyciami i przygodami.

Osobiście rozróżniam dwa typy blogów. Pierwszy to taki gdzie autor zdecydowanie skupia się tylko i wyłącznie na swoich doznaniach. Drugi typ to taki w którym przeżycia osobiste stają się delikatnym tłem a na pierwszy plan wysuwają się zdecydowanie treści merytoryczne.

W tym drugim przypadku opis zrobionej przez blogera trasy nie jest tylko kartka z pamiętnika. To dobrze opracowany opis danej trasy. To praktyczny przewodnik po danym szlaku. Wszystko to daje nam czytelnikom przed wyjściem na dany odcinek trasy sprawdzenia jakie ewentualne niespodzianki mogą nas na nim spotkać. Na co warto zwrócić uwagę itp. itd.

Bardzo sobie cenię pracę blogerów. Robią to godzinami dziennie bez wynagrodzenia z czystej miłości do gór. Czasami dostaną bonus w postaci sprzętu na testy od producenta. Czasami nocleg na trasie w zamian za recenzję obiektu. Sponsor bloga ? Nie spotkałem?

Klub KZKG RP i jego współpraca z Blogerami

Prowadząc klub KZKG RP mam przyjemność się pochwalić, że bardzo mile i blisko współpracuje mi się z autorami blogów:

Pod Szczytem
www.podszczytem.pl
www.facebook.com/podszczytem/

Klub KZKG RP i jego współpraca z Blogerami

Klub KZKG RP i jego współpraca z Blogerami

W Cieniu Gór
www.wcieniugor.pl
https://www.facebook.com/Wcieniugor/

Klub KZKG RP i jego współpraca z Blogerami

Klub KZKG RP i jego współpraca z Blogerami

Klub KZKG RP i jego współpraca z Blogerami

Na czym polega korzyść wynikająca z tej współpracy

Klubowi zależy na poprawieniu atrakcyjności witryny internetowej klubu tak aby ta witryna nie była tylko platformą z ofertą handlową. Zależy mi aby użytkownik tej strony miał tutaj jak na tacy podany szereg informacji dotyczących koron więc opisy tworzone przez Glogerów idealnie wpisują się w politykę KZKG RP. Jaką korzyść z tego posiadają autorzy blogów. Wszystkie opisy tras są na stronie klubu przedstawiane w formie linku. Ktoś zainteresowany danym opisem z automatu przenosi się na konkretny blog i najczęściej zostaje stałym jego czytelnikiem. Totalna symbioza, porozumienie i partnerstwo. Ja może jako klub nie jestem jeszcze tuzem Turystyki Górskiej ale mam świadomość , że prowadzę największy projekt związany z turystyką górską w Polsce. Dla wielu Osób w kraju KZKG RP to znany szyld i dobra marka. Patronat klubu daje blogerowi, że taki Patron będzie go wspierał w promocji wspomagał we wszystkich możliwych działaniach. Mam nadzieję , że poznamy się kiedyś osobiście i będzie to początek długiej wspaniałej Górskiej przyjaźni. Jak to się w bajkach pisze a potem żyli długo i szczęśliwie.

Klub KZKG RP i jego współpraca z Blogerami

Zapraszam do zapoznania się efektami pracy Partnerów klubu KZKG RP.

Zapraszam innych blogerów odpowiadających w/w profilowi do współpracy.

Zapraszam do samego klubu. Pełna oferta na: www.koronygor.pl

Nowinki klubowe na facebook: www.facebook.com/kzkgrp

Grupa otwarta klubu na facebook: https://www.facebook.com/groups/927030874115335/