z paroma wyjątkami

TOPR ogłosił na nadchodzącą dobę 3 stopień zagrożenia lawinowego. TPN odwołał zamknięcie całego obszaru polskich Tatr. Z poniższymi wyjątkami:

Szlaki piesze:

- Szlak pieszy z Palenicy Białczańskiej do Morskiego Oka.
- Szlak pieszy z Wodogrzmotów Mickiewicza do Doliny Pięciu Stawów Polskich.
- Szlaki stale zamykane na okres zimowy (sprawdź tutaj)
Szlaki narciarskie w okolicy Kasprowego Wierchu:

- Szlak narciarski prowadzący tzw. "górnymi padakami" tj. odcinek między dolnym łącznikiem prowadzącym z Doliny Kondratowej do Doliny Goryczkowej, a wylotem Doliny Świńskiej (w obu kierunkach).
- Szlak narciarski prowadzący przez Żleb Marcinowskich tj. z Polany Kondratowej do wylotu Doliny Świńskiej (w obu kierunkach).

Narciarzom i snowbordzistom jeżdżącym w rejonie Kasprowego Wierchu zaleca się poruszać tylko na przygotowanych i oznaczonych trasach. 

Pomimo otwarcia Tatr dla turystów i mniejszego stopnia zagrożenia lawinowego, sytuacja jest nadal niekorzystna. Ryzyko wystąpienia zarówno samoistnych lawin, jak i uruchomionych przez turystów czy narciarzy jest bardzo duża. (Szczegóły w komunikacie lawinowym TOPR-u). Ratownicy apelują, by wybierać trasy adekwatne do umiejętności i panujących warunków. Posiadanie LAWINOWEGO ABC (detektor, sonda, łopata) oraz umiejętność posługiwania się nim obowiązkowa!

Źródło:
TOPR
TPN