W górach w całej Polsce, warunki do uprawiania turystyki szykują się dzisiaj niezłe. Zapowiada się sporo słońca na szlakach, a poza tym ma być dosyć ciepło. Sytuacja ta zacznie zmieniać się już jutro. Wystąpią chmury, ale i rozpogodzeń też nie zabraknie. Deszcz, śnieg, deszcz marznący natomiast szykuje się na niedzielę.

2401warun
fot. Świnica, autor - Tmara Kanecka-Brzóka

W Tatrach I stopień zagrożenia lawinowego obowiązuje ciągle. Dzisiaj powinno być tutaj raczej pogodnie. Zachmurzenia pojawią się zapewne jutro i pojutrze. Temperatury powietrza nie zejdą w większości poniżej 0 stopni – no chyba, że tam gdzieś wysoko.

Obok pięknego słonecznego nieba, meteorolodzy prognozują też miejscami załamanie pogody, a więc mocne zachmurzenie, zamglenia, silny wiatr i opad śniegu. Może to zapewne znacznie utrudnić wędrowanie i orientację (a wręcz ją uniemożliwić).

Różnorodna i niepewna aura wymusza stosowanie odpowiedniego do aktualnych warunków sprzętu oraz właściwy ubiór (najlepiej „na cebulkę”). Zapraszamy więc do naszego górskiego sklepu. Tam z pewnością każdy znajdzie coś  odpowiedniego dla siebie.

Bartek Michalak

Źródła:
http://www.portalgorski.pl/,
http://sklep.portalgorski.pl/,
Internet (ogólnie).

Sklep Górski