Nie szykuje się nic dobrego...Pochmurne dni, większe i mniejsze zachmurzenia, opady deszczu, deszczu ze śniegiem i przelotne opady śniegu. Słońca raczej nie będzie. Jeżeli chwilowe rozpogodzenia wystąpią, to zapewne zdarzy się to w sobotę.

3101pogoda
fot. baza zdjęć PG - Szkolenie lawinowe GOPR na Śnieżniku

I stopień zagrożenia lawinowego w Tatrach utrzymuje się nadal. Temperatury powietrza nie powinny raczej spaść poniżej 0 stopni. Chociaż z drugiej strony dzisiaj i w niedzielę w naszej „Piątce”, na Kasprowym i nad „Mokiem” zapowiadane są opady śniegu. W Tatrach Zachodnich natomiast wystąpi najprawdopodobniej deszcz. Obok teko, szykują się szare, pochmurne i smutne dni. Mocno powieje wiatr – szczególnie w okolicach Kasprowego Wierchu.

Kapryśna aura, problemy z orientacją, pora roku pełna błota, marznącego deszczu i starego twardego śniegu powodują, że warunki w górach są mało przyjemne i niebezpieczne. Warto być zatem do tego odpowiednio przygotowanym.I o ile odpowiednich umiejętności, zdrowego rozsądku czy pokory kupić się nie da, warto zaopatrzyć się w górskie rzeczy (odzież, sprzęt). Zapraszamy więc do odwiedzin w naszym górskim sklepie.

Bartek Michalak

Źródła:
http://www.portalgorski.pl/,
http://sklep.portalgorski.pl/,
Internet (ogólnie).

Sklep Górski