Kwarantanna ogólnonarodowa trwa. Gdzieniegdzie co prawda niby można spacerować. Z drugiej jednak strony, zgodnie z aktualnie obowiązującymi ograniczeniami, gromadzić się mogą jedynie bardzo, bardzo niewielkie grupy. Tatry po stronie polskiej są oficjalnie zamknięte. Te po stronie słowackiej, choć na skutek koronawirusa zamknięte nie są, ale ze względów bezpieczeństwa ruch turystyczny powyżej schronisk od 1 listopada do 15 czerwca jest tam już od kilku lat wstrzymywany.

Niektórzy jednak te wszystkie obostrzenia i nakazy mają gdzieś i postępują totalnie na odwrót. Na szczęście zdecydowana większość społeczeństwa – w tym MIŁOŚNIKÓW GÓR I OBIEŻYŚWIATÓW zachowuje się rozsądnie i siedzi w domu.

2703pogoda
fot. baza zdjęć PG - Babia Góra spod Miśkowców Gronia

A co w pogodzie, w górach, w które póki co nie pójdziemy? ;)

Ogólnie dzisiaj słońca ma być wszędzie stosunkowo sporo. Jutro i pojutrze pojawią się natomiast chmury. W niektórych miejscach (np. w okolicach Babiej czy Karkonoszy) w niedzielę popada deszcz i lekki śnieg.

A w Tatrach:

Choć góry te zamknięte są dla turystów, pogoda dzieje się wciąż. Jest dynamiczna, zmienna i momentami kapryśna. Prognozuje się trochę chmur oraz słońce. Dodatkowo, w niedzielę i w Tatrach Wysokich poprószy delikatnie śnieg. 

Ten okres „narodowego wyciszenia” to świetna okazja do tego, aby w końcu przejrzeć swój ekwipunek i sprzęt, odwiedzić nasz górski sklep i uzupełnić ewentualne braki, a nawet kupić coś nowego.

Bartek Michalak

Źródła:
http://www.portalgorski.pl/,
http://sklep.portalgorski.pl/,
Internet (ogólnie).

Sklep Górski