Lipiec – wakacje – sporo ludzi, a tym samym ratownicy tatrzańscy mieli ostatnio dużo pracy. Obyło się jednak bez bardzo poważnych wypadków. Głównie zdarzały się problemy z kondycją, wytrzymałością i regeneracją.

Na obecny tydzień w Tatrach, zapowiada się równie zmienna i kapryśna aura jak poprzednio. Przed wyruszeniem w góry należy zatem dokładnie zapoznać się z aktualną prognozą pogody, gdyż ta w ostatnim czasie zmienia się dynamicznie. Nie zaleca się zbyt długich wędrówek by w każdej chwili móc się schować przed burzą i deszczem w schronisku lub na kwaterze.

A gdy już o schroniskach mowa:

Z powodu prac remontowych pewne utrudnienia panują w Dolinie Chochołowskiej.

0707tatry
fot. baza zdjęć PG - fot. Piotr Czerski

Utrudnienia i remonty trwają też na drodze do Morskiego Oka – szczególnie od Włosienicy w górę. Więcej informacji na ten temat:

https://tpn.pl/nowosci/naprawa-drogi-do-morskiego-oka

Pozostałe wiadomości i aktualności:

https://tpn.pl/nowosci

Nie wszystko jednak da się wyczytać i sprawdzić. Rozsądek, odpowiedzialność i pokora... Zachęcamy też do odwiedzenia naszego sklepu, gdzie każdy znajdzie wszystko to co sprawi, że górska wycieczka zapewni komfort i maksimum bezpieczeństwa. A nam pozostanie skupić się głównie na przyjemnościach i wędrowaniu.

Możemy też wybrać inne, mniej wymagające i ryzykowne opcje i wjechać np. kolejką na Kasprowy Wierch. Piękna, rozległa panorama Tatr rozciąga się również podziwiającym widoki z Gubałówki.

A tak przy okazji:

Wejście na Gubałówkę (ścieżka prowadzi wzdłuż kolejki) w związku z tym, że wjedzie przez prywatne tereny, robi się coraz droższe, co dziwi i irytuje turystów. Właściciele tych ziem pobierają bowiem stosowne opłaty za przejście po terenach, które są ich własnością.


Bartek Michalak

Źródła:
http://www.portalgorski.pl/,
http://sklep.portalgorski.pl/,
https://www.pkl.pl/pkl.html,
https://tpn.pl/,
http://www.topr.pl/
Tygodnik Podhalański,
Internet (ogólnie).

Sklep Górski