Mapy, które się nam przydadzą podczas uprawiania różnej aktywności. 

Zbliżające się wakacje to dobry czas aby więcej czasu spędzić na świeżym powietrzu. Może to być zarówno wyprawa w góry, jak rowerowy wypad za miasto. Przydadzą się wtedy mapy streetmap.pl z bardzo dokładną mapą terenu i zaznaczonymi szlakami turystycznymi.
Po odpaleniu głównego serwisu (streemap.pl), wystarczy aktywować warstwę Topo (szlaki) w menu znajdującym się w prawym górnym rogu. Mapa zawiera szlaki piesze oraz trasy rowerowe. Dokładność mapy z włączoną geolokalizacją pozwala doskonale zorientować się w terenie, a wysokość i nachylenie terenu możemy odczytać dzięki poziomicą. A jak to nie wystarczy, można skorzystać z dedykowanego serwisu mapy turystycznej Streetmap Topo, gdzie dodatkowo aktywować można warstwę model terenu 3D wraz z hipsometrią.
W ramach ostatniej aktualizacji dodano nowy podkład zdjęć lotniczych z 2020 roku. Jest on uzupełnieniem dostępnej w serwisie mapy zdjęć satelitarnych. Ulepszono także narzędzie geolokalizacji, dzięki któremu możliwe jest szybsze i precyzyjniejsze określenie lokalizacji, szczególnie w terenach niezabudowanych. Dodano funkcję autouzupełniania w wyszukiwarce, a także poprawiono stabilność i płynność działania serwisu. Zwiększono dokładność mapy drogowej, na której przy maksymalnym powiększeniu zobaczymy poszczególne drzewa czy chodniki, a nawet podjazdy i ścieżki na prywatnych posesjach.
Streetmap.pl to także wiele praktycznych informacji, takie jak: dane katastralne (granice i numery działek i obrysy budynków), dane dotyczące uzbrojenia terenu (sieci wodociągową, kanalizacyjną, energetyczną oraz gazową) czy miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego (MPZP).
W miastach przydatna będzie mapa miejskich linii autobusowych z lokalizacją przystanków. Warstwa ta dostępna jest dla wszystkich miast, gdzie działa komunikacja autobusowa. Uzupełnieniem mapy są trasy linii tramwajowych i kolejowych z zaznaczonymi przystankami.
W serwisie Streetmap.pl dostępna jest warstwa Jakość powietrza, na której sprawdzicie wartość indeksu AQI (World Air Quality Index) w kilkudziesięciu lokalizacjach w całej Polsce. Wskaźnik podaje stopień zanieczyszczenia w czasie rzeczywistym w sześciu stopniowej skali w zależności od zagrożenia dla zdrowia.
To jeszcze nie wszystko. Jest tez coś dla miłośników sportów zimowych, którzy mogą skorzystać z mapy tras i wyciągów narciarskich. Mapa obejmuje obiekty nie tylko w Polsce ale także w całej Europie.

 Źródło:
mat.pras. streetmap.pll