Dwa spotkania z himalaistą w nadchodzący weekend. 

Polski Klub Alpejski zaprasza na dwa spotkania z himalaistą w Warszawie. (Wstęp wolny)

Spotkania autorskie z Denisem Urubko z okazji premiery książki "Bez strategii przetrwania" odbędą się:

- 10.09 w pt. o godz. 17.00, w siedzibie firmy Crido, na ul. Towarowej 28, na 13 piętrze.

Szczegóły tutaj

- 11.09 w sob. o godz. 17.00, na ściance wspinaczkowej „Makak”, ul. Palisadowa 20/22. Serdecznie zapraszamy!

Szczegóły tutaj

Będzie możliwość pogadania i zadania wielu pytań o nową książkę i akcje ratunkowe w niej opisane. Ok, o Taniec z Gwiazdami również.. :)

Autorowi wspomnianej książki doskonale są znane najwyższe szczyty, nowe drogi, zimowe wejścia, wyścigi, zwycięstwa. Jako zdobywca Korony Himalajów dobrze poznał smak górskiego sukcesu, którym nie zawsze jest wejście na szczyt. Często ważniejszym okazuje się uczestnictwo w akcji ratunkowej i uratowanie komuś życia. Autor podkreśla, że prawdziwym sensem alpinizmu nie jest droga na szczyt, ale partnerstwo, podanie pomocnej dłoni. Nadaje to alpinizmowi, który jest sportem moralnie niezwykle dwuznacznym, ludzką twarz. I choć za każdym opisanym przez Denisa Urubko wypadkiem kryje się czyjś dramat, to czytelnik ma w sercu nadzieję i radość, bo śledzi losy prawdziwych górskich
bohaterów - ratowników z przypadku.
Denis Urubko
Profesjonalny sportowiec, dziennikarz, pisarz, wykładowca, trener. Jeden z najlepszych wspinaczy na świecie w ostatnich dziesięcioleciach. Człowiek o wielkiej charyzmie i własnej filozofii himalaizmu, wiele razy budzący kontrowersje w środowisku. Sam o sobie mówi: „Czasem jestem cyniczny, bywam okrutny, nie patrzę na góry i wspinaczy przez różowe okulary, krytycznie oceniam cudzy egoizm i nieodpowiedzialność, często łamię schematy, nie cierpię politycznej poprawności, ale zawsze będę odpowiadał na wezwanie pomocy. I będę wdzięczny tym, którzy mimo ryzyka ruszą ze mną, by uratować innego człowieka”.

Źródło:
mat.pras. Polski Klub Alpejski