... by pomóc chorej dziewczynce

To był niecodzienny widok. Tłum miłośników gór w „krótkich gaciach” weszło na Czantorię, by nieść pomoc chorej dziewczynie – Dorotce. Zimowa akcja górskich morsów zakończyła się sukcesem!

Kolej Linowa Czantoria oraz Morsy Skoczów zorganizowali wspólne wejście w „krótkich gaciach” na Czantorię. W tegorocznej, IV edycji wyprawy, uczestnicy pomagali 11-letniej Dorotki Dąbrowskiej z Cieszyna.

- Dorotka jest dzielną Wojowniczką cierpiącą na Nerwakowłókniakowatość typu 1. Przeszła już cztery ciężkie operacje neurochirurgiczne, kolejne przed nią. Jedyną szansą na ratunek jest terapia nierefundowanym lekiem. Zbiórka podczas naszej imprezy będzie cegiełką, którą WSPÓLNIE dołożymy do powrotu Dorotki do zdrowia – opisywali organizatorzy niecodziennej imprezy górskiej.

Jak się okazało, wyprawa „w gaciach” okazała się sukcesem! Z pierwszych informacji wynika, że zebrano ponad 25 tysięcy złotych!!! A dokładnie: 25226, 31 zł, 50 Euro oraz 200 CZK.

 

- Dziękujemy w imieniu swoim i Dorotki i już teraz zapraszamy Was serdecznie za rok – zachęcają organizatorzy.

Walkę Dorotki o zdrowie można wesprzeć każdej chwili, niekoniecznie w „krótkich gaciach” zdobywając górskie szczyty. Wystarczy wpłacić choćby złotówkę poprzez stronę https://www.siepomaga.pl/dorota-dabrowska.

Raz