Komisja Himalaizmu PZA zaprasza do współpracy wspinające się panie zainteresowane wspinaczką w zespołach kobiecych w górach najwyższych

Z inicjatywy Ewy Panejko-Pankiewicz i Danuty Wach, Komisja Himalaizmu PZA zaprasza wspinające się panie, zainteresowane wspinaczką w zespołach kobiecych w górach najwyższych, do współpracy w realizacji projektu:

  • pokonywanie wielkich ścian w zespołach kobiecych, szczególnie w górach najwyższych;
  • wchodzenie na wysokie siedmiotysięczniki i ośmiotysięczniki;
  • wzięcie udziału w próbie zdobycia korony Himalajów;
  • w niedalekiej przyszłości zdobywanie szczytów ośmiotysięcznych zimą.

Wstępną częścią planowanego projektu są wspólne rozmowy o przyszłości polskiego himalaizmu kobiecego, do których zapraszamy wszystkie panie zainteresowane tematem. W najbliższym czasie proponujemy dwa spotkania:

Pierwsze spotkanie 28 lutego – 1 marca 2009 r. w Rzędkowicach, w siedzibie Jurajskiego Klubu Wysokogórskiego, ul. Jurajska 72. Rozpoczęcie spotkania 28 lutego o godz. 15.00. Zaplanowano nocleg i wspólną kolację. Zakończenie spotkania 1 marca 2009 r. w godzinach południowych. Wszystkie panie zainteresowane spotkaniem prosimy o dokonanie zgłoszenia do 15 lutego 2009 r.

Drugie spotkanie – to kobiecy zimowy obóz wspinaczkowy organizowany przez PZA, który odbędzie się w Morskim Oku w dniach 7 – 15 marca 2009. W czasie trwania obozu, wieczorami, będzie czas na rozmowy o alpinizmie i himalaizmie kobiecym. Na wspólne wspinaczki w ramach obozu mogą zgłaszać się wyłącznie alpinistki, które mają odpowiednie przygotowanie wspinaczkowe, pozwalające na samodzielną wspinaczkę zimową. Należy mieć przejścia zimowe dróg o charakterze mikstowym (minimum 6 wyciągów o trudności III w skali WHP). Koleżanki zainteresowane wzięciem udziału w spotkaniu w Morskim Oku prosimy o dokonanie zgłoszenia do 10 lutego 2009 r.

Zgłoszenia przyjmuje oraz informacji udziela Danuta Wach:
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Tel. kom.+48 607 668 531

Przewodnicząca Komisji Himalaizmu PZA
Danuta Wach