W związku z licznymi pytaniami jakie otrzymaliśmy w sprawie spotkań i obozu wspinaczkowego w Morskim Oku, zamieszczamy dodatkowo kilka istotnych informacji.

Kobiecy obóz wspinaczkowy w Morskim Oku

W dniach od 7 – 15 marca 2009 r. odbędzie się w Morskim Oku  kobiecy zimowy obóz wspinaczkowy, którego organizatorem jest PZA.

1. Uczestniczkami obozu wspinaczkowego mogą być koleżanki, które posiadają  kwalifikacje pozwalające na samodzielną wspinaczkę zimową oraz należą do klubów PZA.

Wymagamy od uczestniczek  wykazu przejść dróg zimowych o charakterze mikstowym; minimum 6 wyciągów o trudnościach III w skali WHP.  Zgłoszenia na obóz można przesłać do dnia 16 lutego 2009 r.  na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Rozpatrywane będą wyłącznie wnioski poparte aktualnym wykazem przejść złożonym w bazie wykazów PZA. Koleżanki, które już zgłosiły swoją chęć uczestnictwa w obozie prosimy o zamieszczenie   swoich wykazów w bazie PZA. Ilość miejsc na obozie jest ograniczona do 10. Uczestniczki obozu mają zagwarantowane nieodpłatne noclegi w Starym Schronisku w Morskim Oku. Wszystkie zakwalifikowane koleżanki  muszą posiadać indywidualne ubezpieczenie ( NW) na czas trwania imprezy, własny sprzęt wspinaczkowy i wyposażenie osobiste (kask, raki, czekan).

2. W czasie trwania obozu, w schronisku w Morskim Oku, przez 7 kolejnych wieczorów, odbywać się będą spotkania poświęcone rozmowom o kondycji polskiego alpinizmu i himalaizmu kobiet. Spotkania będą miały charakter otwarty. Koleżanki i panie wspinające się i nie zrzeszone w klubach PZA,  zainteresowane wspinaczką, czy też będące miłośniczkami kobiecego wspinania, zainteresowane tematyką górską, zapraszamy serdecznie do wspólnych spotkań i rozmów. Wspólny pobyt w schronisku, to okazja do poznania się wspinających kobiet. Każda obecność, nawet jednodniowa, nie będzie czasem marnowanym. Podsumowanie spotkań i dyskusji zaplanowaliśmy na piątek po południu.

Panie, które zdecydują się na przyjazd dłuższy niż jednodniowy prosimy o dokonanie  indywidualnej rezerwacji noclegu i o wcześniejsze  powiadomienie nas o obecności na wieczornych spotkaniach.

Indywidualna rezerwacja  noclegów:
Schronisko Morskie Oko - recepcja : 018 / 20 77 609; codziennie w godz. od 10.00-18.00.

Spotkanie w Rzędkowicach.

Na spotkanie w Rzędkowicach zapraszamy wszystkie panie, zrzeszone i nie zrzeszone w klubach, wspinające się i marzące o wielkich wspinaczkach, które chciałyby wziąć udział w rozmowach na temat alpinizmu i himalaizmu kobiecego (zgodnie z wcześniej podanym przez nas projektem) Zaplanowano na miejscu nocleg i wspólną kolację. Koszt 30 zł. Swoją obecność należy zgłosić do 15 lutego na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Danuta Wach
KH PZA