Najbardziej spektakularny film o narciarstwie ekstremalnym.

"LA LISTE – WSZYSTKO ALBO NIC” - porywający film dokumentalny, zrealizowany przez Red Bull Studios i Sherpas Cinema, opowiadający historię dwóch przyjaciół Jeremie Heitza i Sama Anthamattena, którzy zjeżdżają na nartach z najwyższych szczytów górskich na świecie, mierząc się tym samym z tym co niewyobrażalne.

Wyreżyserowany przez Erica Croslanda — twórcę kultowych „All.I.Can" i "Loved By All” - film koncentruje się na wyprawie dwóch śmiałków, którzy wyruszają w świat, by zdobyć najwyższe i najbardziej zapierające dech w piersi szczyty górskie po to, by zrobić to, na czym znają się najlepiej: zjechać z nich na nartach.

W 2016 roku Jeremie Heitz przygotował listę najbardziej niedostępnych i kultowych szczytów górskich, planując ich zdobycie oraz zjazd na nartach z możliwie największą prędkością. Szwajcar uważany za najszybszego freerider'a na świecie połączył swoje siły ze swoim przyjacielem Samem Anthamattenem, by wyruszyć w niezwykłą podróż, która zawiedzie ich na krańce świata.

Plan był ambitny i na pewno nie można go nazwać bezpiecznym: na liście, którą sporządzili śmiałkowie, znalazły się górskie szczyty w różnych zakątkach świata. Szczyty budzące jednocześnie zachwyt i strach, których wysokość przekracza 6.000 metrów. Ich wyzwanie wyniesie jeżdżenie na nartach na zupełnie inny poziom. Ten wyczyn zmieni sposób, w jaki postrzegaliśmy do tej pory freeride. Wyprawa zawiedzie ich w najodleglejsze miejsca na świecie poprzez peruwiańskie Andy, aż do Karakorum w Pakistanie.

Dla Jeremie i Sama to przygoda życia, a życie przynosi zarówno wzloty, jak i upadki, w tym przypadku następuje to w niesamowitym tempie. Kamera, rejestrując całą misję, ukazuje piękno otaczających krajobrazów, magię ukrytą w jeździe na nartach, ale i niebezpieczeństwa, które zmuszają naszych bohaterów do przekraczania granic ludzkich możliwości. Jeremie i Sam kierują się w życiu prostą zasadą: "wszystko albo nic”, dlatego mimo niebezpieczeństw nie zamierzają zbaczać z wcześniej wytyczonej ścieżki i korygować na żadnym etapie swojej "LA LISTE".

2 grudnia 2021 roku o godzinie 20:00 odbędzie się pokaz filmu "La Liste: wszystko albo nic" w 25 Multikinach w całej Polsce:

1. Bydgoszcz

2. Gdańsk

3. Jaworzno

4. Katowice

5. Kielce

6. Koszalin

7. Kraków

8. Lublin

9. Łódź

10. Olsztyn

11. Poznań 51

12. Poznań Malta

13. Pruszków

14. Rumia

15. Rybnik

16. Rzeszów

17. Słupsk

18. Szczecin

19. Tychy

20. Warszawa Młociny

21. Warszawa Targówek

22. Warszawa Ursynów

23. Warszawa Złote Tarasy

24. Wrocław Pasaż Grunwaldzki

25. Zabrze

 mat.pras. 9th plan