Doliny i przełęcze. Miasta, wsie, lasy, polany. Osiem dni i dwieście kilometrów przez Podhale, Orawę, Liptów i Spisz. W październiku 2017 roku podróżnik Marek Kamiński obszedł Tatry dookoła, nadając swojej wędrówce cel: No Trace – bez śladów w przyrodzie. Film z tego wyjątkowego przedsięwzięcia będzie można w końcu zobaczyć w internecie. Premiera 1 września na kanale TPNVideo na YouTube!

Trasa wędrówki Marka Kamińskiego prowadziła dookoła Tatr i liczyła około 200 km. Podróżnik przemierzał turystyczne szlaki u podnóża Tatr Wysokich, Zachodnich i Bielskich. W Polsce i na Słowacji. Poruszał się polnymi i leśnymi dróżkami, szlakami górskimi, ale także drogami asfaltowymi, nie omijał wsi, miast i popularnych ośrodków turystycznych. Wszystko po to, aby spotkać się z ponad dwudziestoma osobami związanymi na różne sposoby z Tatrami i porozmawiać o problemach, które dotyczą gór i terenów wokół nich.

0209notrace

Projekt „No Trace Tatra” ma na celu propagowanie idei minimalizowania wpływu człowieka na środowisko naturalne, a także świadomego i odpowiedzialnego podróżowania. Wędrówka Marka Kamińskiego zwracała uwagę na wyjątkowość Tatr, ale również ich problemy. Wiele czerpiemy z Tatr. Zastanówmy się jednak, co sami Tatrom dajemy – podsumowywał podróżnik.

Jednym z efektów tej wędrówki jest film zrealizowany przez Bartka Solika. Dotychczas można go było zobaczyć głównie na festiwalach filmowych w Polsce i za granicą. Przyszedł czas na premierę internetową – zapraszamy 1 września!

Film można będzie obejrzeć na naszym kanale TPNVideo.


{youtube}6ldWK0PV73w&feature=youtu.be{/youtube}

źródło: TPN/fot.fot. Maria Krzeptowska-Sabała