„Cały Świat Na 10 Łap” to 30 dni na szlaku, jedna odważna kobieta i jej dwaj wierni przyjaciele. Poznajcie pochodzącą z Mrozów podróżniczkę Joannę Olszewską i jej dwa owczarki australijskie Atrey’a i Shadow. 15 lipca wyruszą w trekking po Karpatach Rumuńskich.

Pomysłodawczyni projektu mówi, że wyprawa ma na celu propagowanie wyjazdów w góry z czworonożnymi przyjaciółmi. W planie wyprawy jest przejście gór Marmaroskich, Rodniańskich i Kalimerskich. Asia chce pokazać posiadaczom zwierząt domowych, że wycieczki z psami w góry to sama przyjemność i nie trzeba się ich bać. Ma dla Was dobrą radę: „(…) Jeżeli kochacie psy, tak samo jak góry, to je tam zabierzcie!”

„Cały Świat Na 10 Łap”

Realizacja projektu nie będzie łatwa, ponieważ cała trójka będzie schodziła z gór aż co 10 dni, tylko po to żeby uzupełnić zapasy. To duże wyzwanie zważając na to, że cała trójka dzień w dzień będzie musiała nosić duży ciężar.

„Cały Świat Na 10 Łap”

Samotny trekking ma swoje plusy i minusy. Jednym z minusów jest przymus samodzielnego radzenia sobie w każdej, a zwłaszcza w tej najtrudniejszej sytuacji. Wybierając się na taką wyprawę można zminimalizować ryzyko, chociażby kupując lokalizator SPOT GEN 3, który w przypadku zagubienia się na szlaku czy wypadku wezwie najbliższe służby ratownicze. Projekt jest kosztowny, dlatego Asia założyła zbiórkę na portalu zrzutka.pl. Zachęcamy do pomocy i wsparcia projektu pod linkiem: https://zrzutka.pl/d75t5u

„Cały Świat Na 10 Łap”

Firma Fitmin zaopatrzyła Atrey’a i Shadow w karmy na wyprawę, a Mugga Polska przekazała swoje repelenty na komary.

Projekt ma oficjalną stronę www.10paws.com.pl, możecie ich znaleźć również na facebooku @calyswiatna10lap.

Portal Górski objął wyprawę swoim patronatem.

„Cały Świat Na 10 Łap”