K2 - marzenie himalaistów z całego świata, najtrudniejszy przeciwnik, z jakim przyszło się mierzyć wspinaczom wysokogórskim w warunkach zimowych i jak dotąd też jedyny niezdobyty zimą ośmiotysięcznik. Przekazując 1% podatku na Fundację Kukuczki możesz wesprzeć narodową wyprawę na K2 i tym samym spełnić ambicję Polaków o zdobyciu „góry gór” jeszcze w tym roku!

Letnia wyprawa przygotowawcza na K2 – pod kierownictwem Jerzego Natkańskiego – planowana jest już na czerwiec 2017 roku. Natomiast ekipa, która planuje walczyć zimą – pod wodzą Krzysztofa Wielickiego – zdobycie drugiego szczytu świata, powinna wyruszyć do Pakistanu już w grudniu bieżącego roku.

Bliskie terminy obu wypraw sprawiają, że pozyskanie jak największych środków z dedykowanej puli 1% podatku – przekazywanego za pośrednictwem Fundacji Kukuczki (KRS 0000084062) na program Polski Himalaizm Zimowy im. Artura Hajzera – stało się niemal narodowym wyzwaniem!

1% podatku na Fundację Kukuczki wesprze NARODOWĄ WYPRAWĘ NA K2

Zobacz i posłuchaj tutaj, co o zdobyciu K2 zimą mówią: Leszek Cichy, Krzysztof Wielickioraz Jerzy Natkański

Po naszych sukcesach zimowych w Himalajach, Zawada pomyślał o Karakorum i oczywiście – jak to Zawada – pomyślał o najwyższym szczycie, czyli o K2. Jest koniec 1987 roku. Ruszamy na wyprawę (…) która trwała prawie 4 miesiące. (…) Ponieśliśmy porażkę, ale zdobyliśmy nowe doświadczenia. Wiedzieliśmy, że tam wrócimy! wspomina Krzysztof Wielicki, pierwszy zdobywca Everestu zimą.

1% podatku na Fundację Kukuczki wesprze NARODOWĄ WYPRAWĘ NA K2

Inicjatorem „himalaizmu zimowego” był Andrzej Zawada, a Artur Hajzer – po wielu latach przerwy zdobywania przez Polaków ośmiotysięczników zimą – postanowił powołać „Polski Himalaizm Zimowy”. Program, który zakłada przede wszystkim zimowe wejście na K2, jest jednym z kluczowych projektów, na który Fundacja Kukuczki pozyskuje środki w ramach 1% podatku, jak też w formie darowizn czy akcji crowdfunding’owych. Każda z dwóch planowanych na ten rok wypraw na K2 to ogromne wyzwanie nie tylko pod względem organizacyjnym i technicznym, ale również finansowym. Dlatego walczymy o każdą złotówkę, która pozwala nam przybliżyć się do wyznaczonego celu, licząc jednocześnie, że wielu Polaków – w hołdzie tradycji polskiego himalaizmu – przeznaczy swój 1% podatku na Fundację Kukuczki, wskazując jako cel szczegółowy „Polski Himalaizm Zimowy im. Artura Hajzera” – mówi Jerzy Natkański, dyrektor Fundacji Kukuczki.

Leszek Cichy, pierwszy zdobywca Everestu zimą, nie ma wątpliwości – Ze względów emocjonalnych i ze względów na polskie osiągnięcia, i na tradycję, i na himalajskie dokonania, K2 zimą powinno być dla Polaków!

Z K2 Polacy mierzą się od 1976 roku, kiedy zespół pod wodzą Janusza Kurczaba przeszedł północno-wschodnią granią, zaś Eugeniuszowi Chrobakowi i Wojciechowi Wróżowi do wierzchołka zabrakło zaledwie 200 m. Warto podkreślić, że Polacy wytyczyli lub dokończyli cztery z dziewięciu dróg wiodących na szczyt, w tym drogę nazywaną „Magiczną Linią” oraz „Polską drogę”. Ta ostatnia została wytyczona przez Jerzego Kukuczkę i Tadeusza Piotrowskiego na południowej ścianie K2 w 1986 roku, a po raz pierwszy polska flaga pojawiła się na K2 w dniu 23 czerwca 1986 i wniosła ją tam Wanda Rutkiewicz, która była również pierwszą kobietą na szczycie najtrudniejszej góry świata.

Film dokumentalny na temat wypraw na K2 dostępny jest pod linkiem: https://drive.google.com/file/d/0BxwUdFQvgaoXaDdfTmttYllZbzg/view

Dołącz do ludzi, którzy świadomie wybierają tych, którym pomagają!
Nie zmarnuj swojego 1% podatku!

1% podatku na Fundację Kukuczki wesprze NARODOWĄ WYPRAWĘ NA K2

JAK PRZEKAZAĆ 1% PODATKU na Fundację Kukuczki?

① Wybierz cel, na który chcesz przeznaczyć 1% podatku → działania statutowe lub akcje dedykowane
② Przekazując 1% podatku na działania statutowe Fundacji, wpisz w odpowiedniej rubryce zeznania podatkowego:

KRS 0000084062

③ Wybierając konkretny projekt Fundacji Kukuczki, poza numerem KRS, wskaż również w odpowiedniej rubryce cel szczegółowy, który chcesz wesprzeć kwotą 1% podatku:

KRS 0000084062 + cel szczegółowy, np. Polski Himalaizm Zimowy im. Artura Hajzera

Fundację można również wesprzeć w formie darowizn:

Fundacja Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki: KRS 0000084062, ul. Corazziego 5/24, 00-087 Warszawa.

Wpłat można dokonywać przelewem bankowym Bank Millennium: 04 1160 2202 0000 0000 5515 5611) lub bezpośrednio przez system płatności internetowych "PayU" i "PayPal", korzystając z zakładki darowizny.

Informacja do wpłat zagranicznych:  

Bank Millennium S.A., ul. Stanisława Żaryna 2A , 02-593 Warszawa
BIC/SWIFT CODE: BIGBPLPWXXX
IBAN: PL 04 1160 2202 0000 0000 5515 5611

Więcej informacji można znaleźć na: www.fundacjakukuczki.pl.