Zbliża się Boże Ciało i długi weekend. Zapewne w Tatry zjadą liczni turyści.

Na szlakach i w schroniskach pojawią się tłumy, samochodem bez uprzedniej rezerwacji nikt zapewne nie zaparkuje, a kolejka do kolejki krótka nie będzie...

W tym roku, ze względu na długą zimę, niską temperaturę i ciągle zalegający śnieg (i to nawet w niższych partiach górskich) musimy szczególnie uważać... - radzi Szymon Ziobrowski – dyrektor TPN.
Na szlakach zalega błoto i kałuże (szczególnie w Dolinie Lejowej i Dolinie Chochołowskiej). Im wyżej tym większa szansa na napotkanie śniegu – na którym jest ślisko! Miejscami występują oblodzenia.
Poruszanie się w tych warunkach wymaga doświadczenia, zdolności do oceny lokalnego zagrożenia lawinowego i dostosowania trasy do aktualnie panujących warunków.
Wycieczka w wysokie partie górskie to naprawdę duże wyzwanie. Posiadania sprzętu zimowego (raki, czekan, kask, lawinowe ABC) wraz z umiejętnością posługiwania się nim wydają się być niezbędne.
I chociaż zdrowego rozsądku i doświadczenia niczym się nie zastąpi ani tych rzeczy nie da się kupić, warto też przed takim wyjazdem odwiedzić górski sklep, zaopatrzyć się we wszystkie potrzebne sprzęty i być „ciuchowo” przygotowanym na wszelkie zmiany pogodowe.
Zapraszamy zatem do Waszego górskiego sklepu gdzie w zasadzie wszystko co może się przydać jest (i to w różnych cenach, rozmiarach, kolorach i od różnych producentów).
Zapraszamy:
Sklep Górski

Bartek Michalak 
Źródła:
http://www.portalgorski.pl/,
https://sklepgorski.pl/,
https://turystyka.wp.pl/,
https://tpn.pl/,
Wikipedia.