W miniony weekend kultowa bieszczadzka impreza zgromadziła na startach dwa i pół tysiąca biegaczy,

drugie tyle kibiców oraz kilkaset dzieci. Przez 3 dni Festiwalu Biegu Rzeźnika odbyło się 7 biegów dla dorosłych na dystansach od 5 do 100 kilometrów a także zawody dla dzieci w pięciu kategoriach wiekowych. Warto dodać, że aż 42 osoby wzięły udział w Rzeźnickim Szlemie 2024 (Szlem jest połączeniem Maratonu Rzeźnika, Rzeźnika Ultra i Rzeźniczka - łącznie 175km!)

W tym roku pogoda była łaskawsza niż rok temu – stąd kilka znakomitych wyników – zwłaszcza Rzeźniczek okazał się bardzo mocno obsadzony przez topowych zawodników: aż sześciu pobiegło szybciej od zeszłorocznego zwycięzcy! 

Wyjątkowo niewielu było zawodników, którzy nie ukończyli biegów. Zaledwie 125, czyli około 5% (W roku ubiegłym było to ponad 9% !). Tu wielkie podziękowania dla zabezpieczenia medycznego, które odnotowało łącznie 146 interwencji (zdecydowana większość to drobiazgi, ale było też kilkanaście urazów stawu skokowego i kilka zdarzeń dość poważnych, m.in. dwa złamania z przemieszczeniem i uraz biodra!)

 

Nadchodzące jeszcze w tym roku imprezy Fundacji Bieg Rzeźnika to lipcowy rajd rowerowy Tosa Poloniny Tour, sierpniowy Bieszczadzki Rajd Pieszy - Maraton Pieszy od Świtu do Zmierzchu oraz  październikowy ultraMaraton Bieszczadzki.

Tymczasem otworzyliśmy także zapisy na kolejną edycję Festiwalu! Zapraszamy!

www.biegrzeznika.pl

materiały organizatora